null

4000 dni

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.12.2023 19:30 - 07.12.2023 21:30
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Marszałkowska 138, 00-004 Warszawa
Szpitalna sala, pośrodku łóżko z nieprzytomnym pacjentem, po jego lewej stoi starsza kobieta, po prawej mężczyzna w średnim wieku.
„4000 dni” to ciepła, komediowa opowieść o życiowych kompromisach i miłości.

„4000 dni” to ciepła, komediowa opowieść o życiowych kompromisach i miłości w reżyserii Wojciecha Malajkata. Autorem sztuki jest Peter Quilter, który święci triumfy na całym świecie za sprawą komedii „Boska!”. Tym razem w nieco refleksyjny i na wskroś humorystyczny sposób portretuje konflikt pomiędzy cierpiącym na amnezję artystą, jego twardo stąpającym po ziemi partnerem i zaborczą matką. Na scenie znakomici: Ewa Wencel, Andrzej Nejman i Patryk Pietrzak.

Kiedy Michael budzi się ze śpiączki, okazuje się, że nie pamięta ostatnich jedenastu lat życia. Nie ma pojęcia, kim jest mężczyzna podający się za jego partnera, nie rozumie, dlaczego przestał malować.

Paul walczy usilnie, by przywrócić pamięć Michaelowi, robi wszystko, by przywołać ich wspólne wspomnienia. Carol od zawsze nienawidzi Paula, wykorzystuję więc sytuację, by odzyskać syna i pozbyć się intruza z rodzinnego obrazka. Nieustannie prowokuje Paula do konfliktu.

Podczas gdy „wredna” matka i „obcy” przyjaciel walczą o jego względy, Michael próbuje zrozumieć kim jest. Szukając twórczego impulsu do życia postanawia, nie pytając nikogo o zgodę, namalować mural na ścianie sali szpitalnej. Czy odważny akt twórczy przywróci mu pamięć? Czy w obliczu zaborczej miłości dwojga bliskich mu ludzi dokona właściwych wyborów?

Więcej informacji na stronie.