null

Colliers Polska wspiera Dom Dziecka w ramach CSR

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na terenie Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom" im. Maryny Falskiej w Warszawie, ponad 100 wolontariuszy z Firmy Colliers Polska (działającej w 63 krajach wiodącej firmy na rynku nieruchomości oraz zarządzania inwestycyjnego) zrealizowało projekt w ramach CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

W ramach akcji wolontariusze przeprowadzili prace na rzecz wychowanków placówki, w tym między innymi:

  • wybudowali na terenie ogrodu okalającego placówkę profesjonalny plac zabaw;
  • uatrakcyjnili i nadali nowych funkcjonalności boisku zewnętrznemu na którym powstały „mega gry” (mega chińczyk, mega warcaby/szachy, mega klasy, mega tor do wyścigów „na kapsle”);
  • odmalowali pomieszczenia placówki;
  • przeprowadzili warsztaty szycia, podczas których wychowankowie uszyli maskotki, poduszki-przytulanki i kapy na łóżka

Początki funkcjonowania Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom" im. Maryny Falskiej na terenie, którego odbyły się działania sięgają 1919 r. Zakład "Nasz Dom" powstał dla dzieci osieroconych w czasie wojny i tych, których rodzice zginęli na zesłaniach i w więzieniach. Kierownictwo Domu powierzono Marii Falskiej, a konsultantem do spraw pedagogicznych i lekarzem został Janusz Korczak.

Obecnie placówka zapewnia opiekę 14 wychowankom i jest obsługiwana przez Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2.

Działania przeprowadzone na terenie Domu Dziecka nr 1 pokazują, że wspólnie możemy zdziałać dużo dobrego. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Colliers Polska udało się nam m.in. stworzyć nową przestrzeń dla najmłodszych do aktywnego spędzania czasu. Dziękujemy za tą inicjatywę i liczymy, że jest to początek długofalowej współpracy, na rzecz podopiecznych miejskich jednostek w tym dzieci, rodzin, seniorów i cudzoziemców.

Za opracowanie, przygotowanie i koordynację działania odpowiadało IN GREMIO.

Zobacz galerię (7 zdjęć)