null

Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Budynek Domu Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Przy ul. Nowolipie 22 działa Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. To dom dziennego pobytu dla weteranów, uczestników Powstania Warszawskiego zapewniający im kompleksowe wsparcie.

Dom Powstańców Warszawskich to miejsce promowania ważnych dla nich wartości, spotkań edukacyjnych i międzypokoleniowych. Organizowane są tu koncerty, wykłady, wspomnienia i wywiady, by przekazywać wiedzę o Powstaniu Warszawskim kolejnym pokoleniom. Jest to również przestrzeń odpoczynku, relaksu i wspólnego spędzania czasu. Można tu wspólnie zjeść ciepły posiłek, skorzystać ze spotkań z lekarzem czy rehabilitantem, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Organizatorzy zapewniają również transport do i z domu.

Lekcje historii

Dom Powstańców Warszawskich to również przestrzeń dla spotkań z dziećmi i młodzieżą. Placówka zaprasza nauczycieli do organizowania na Nowolipiu 22 lekcji historii. Takie spotkanie to nie tylko przekazana wiedza. To przede wszystkim doświadczenie wspólnie spędzonego czasu, które zapada głęboko w sercu.

Pomoc w czasie pandemii

W okresie trwania pandemii i zamknięcia Domu, opieka nad Powstańcami sprawowana była w ich domach. Pomoc obejmowała:

  • rozwożenie obiadów do domów powstańców,
  • robienie zakupów i realizowanie recept,
  • gimnastykę i rehabilitację w domach,
  • transport na zabiegi rehabilitacyjne,
  • umawianie rehabilitantów do domów powstańców.  

Kontakt

Od 2022 r. Dom prowadzony jest przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, będące jednostką m.st. Warszawy, we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Więcej informacji o ofercie wsparcia dla podopiecznych Domu można uzyskać pod nr tel. 572 817 999 oraz 22 838 00 04.

Warto również śledzić profil Domu Powstańców Warszawskich na Facebooku.