null

Mapy dotykowe i MP3 dla stacji metra Ratusz Arsenał

Drukuj otwiera się w nowej karcie
materiał własny
materiał własny. Fragment mapy dotykowej

Ruszył pilotażowy, a zarazem nowatorski projekt stołecznego ratusza. Są to mapy dotykowe części naziemnej, podziemnej i poziomu peronu stacji metra Ratusz Arsenał oraz informacyjne pliki dźwiękowe dla osób niewidomych i słabowidzących.

Mapy dotykowe będą dostępne w instytucjach i organizacjach działających na rzecz osób słabowidzących i niewidomych w Warszawie. Mapami dysponują m. in. Polski Związek Niewidomych Zarząd Główny, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, czy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących. Pełen spis organizacji w formie załącznika.

Stołeczny ratusz czeka na sugestie i uwagi mieszkańców do pilotażowego projektu pod adresem e-mail: niepelnosprawni@um.warszawa.pl
Wystarczy wysłać SMS-a lub pobrać plik ze strony internetowej, aby w wygodny i bezpieczny sposób poruszać się po stacji Merto Ratusz Arsenał oraz w jej okolicach.

 1. Aby pobrać aplikację na swój telefon komórkowy wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści METRO na numer 8085 - użytkownik ponosi opłatę jedynie z tytułu pobrania danych i jest ona zależna od indywidualnego planu taryfowego. Po wysłaniu SMS-a użytkownik otrzymuje zwrotnie SMS z linkiem do pobrania aplikacji (1,74MB).
 2. Użytkownik zaawansowany może pobrać plik samodzielnie, a następnie za pomocą aplikacji zainstalowanej na komputerze służącej do komunikacji z komórką może ją zainstalować - pliki (Metro.jar i Metro.jad)
 3. Kolejnym sposobem jest pobranie pliku za pomocą fotokodu, który jest umieszczony w galerii w formie pliku graficznego. Wystarczy użyć do tego aparatu fotograficznego w telefonie oraz aplikację dedykowaną (szczegóły dotyczące sposobu pobrania znajdą Państwo pod adresem www.fotokody.pl)
 4. Dla osób chcących się zapoznać z materiałem umieszczonym w aplikacji Metro instalowanej na komórkach istnieje możliwość odsłuchania bądź pobrania pełnej plików w formacie MP3 podzielonych na następujące części:
 • (0) Powitanie 
 • (1) Informacje wstępne
 • (2) Legenda do planów metra
 • (3) Poziom 0 - plan części napowierzchniowej
 • (4) Poziom minus 1 - część podziemna - ciągi komunikacyjne
 • (5) Poziom minus 2 - perony metra
 • (6) Spis stacji metra w kolejności od stacji Kabaty do stacji Młociny
 • (7) Rozkład jazdy pociągów metra
 • (8) Rozkład jazdy komunikacji tramwajowej i autobusowej ze stacji metra Ratusz Arsenał
materiał własny
Zobacz galerię (4 zdjęć)
materiał własny
materiał własny
materiał własny

Załączniki: