Motywowanie osób uzależnionych do podjęcia leczenia

​​​​​​​Na czym polega metoda interwencji wobec osoby uzależnionej? Na co zwracać uwagę przy jej przeprowadzaniu, jak rzetelnie przygotować klientów (pacjentów), żeby mogli ją zastosować wobec bliskiej osoby z problemem uzależnienia – o tym pisze Agata Czaja-Michaud na łamach „Świata Problemów”.

Celem artykułu jest zachęcenie do jak najczęstszego korzystania z narzędzia motywacyjnego, jakim jest metoda interwencji wobec osoby uzależnionej. Metoda interwencji opisana w książce Vernona E. Johnsona pt. „Interwencja. Jak pomóc komuś, kto nie chce pomocy” została spopularyzowana w Polsce za pośrednictwem Wandy Sztander. Każdy terapeuta uzależnień słyszał o procedurze interwencji, chociażby na drodze zdobywania kwalifikacji potrzebnych do tego zawodu...

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu na stronie „Świata Problemów”.