null

„Razem po zdrowe nawyki” – profilaktyka uzależnień osób 60+

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Para seniorów. Ona zmartwiona, spuszczone oczy, uciska palcami skroń. On patrzy na nią.

Uzależnienie od alkoholu i leków to problem, który dotyka również seniorów. Przyczyn sięgania po używki może być wiele; przejście na emeryturę, zakończenie pracy zawodowej, utrata bliskiej osoby, poczucie osamotnienia, czy niepewność jutra związana z pandemią.

Jeśli chcesz sobie pomóc, ale nie wiesz od czego zacząć, Tomasz Rejent, psychoterapeuta i prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej „Razem” podpowiada: 

Pierwszy krok to znalezienie bezpiecznej przestrzeni w nowej rzeczywistości. Przestrzeni, która będzie pomocna w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. W Warszawie działają liczne kluby seniora, fundacje czy domy kultury, które mają w swojej ofercie zajęcia rozwijające funkcje poznawcze, ćwiczące pamięć i koncentrację. Nie brakuje zajęć z gimnastyki, malarstwa czy robótek ręcznych. Do naszej Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej “Razem” możesz przyjść i skorzystać z całego pakietu bezpłatnych zajęć aktywizujących. Istotnym elementem prowadzonych przez nas działań są działania specjalistyczne, takie jak profesjonalna pomoc psychologiczna, psychiatryczna, warsztaty arteterapeutyczne czy muzykoterapia.

Warto również wcielić w życie 7 praktycznych kroków, których dokładny opis znajdziesz w filmie zrealizowanym przez Fundację „Razem”. Niech dodatkową zachętą będą dla Ciebie nagrane wypowiedzi seniorów uczestniczących w spotkaniach grupy terapeutycznej. Obejrzyj film.

Sięgnij po pomoc

Julia Wilczewska, koordynatorka projektu „Razem po zdrowe nawyki” realizowanego przez Fundację „Razem” zachęca, by swoimi problemami podzielić się z innymi. 

Pamiętajmy o tym, aby nie bać się prosić o pomoc. Zawsze możesz zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry po to, aby wspólnie ze specjalistą znaleźć rozwiązanie problemu. Zawsze możesz przyjść do nas i wspólnie poszukamy rozwiązania. Możesz też skorzystać z grupy wsparcia dla seniorów, konsultacji indywidualnych lub jeśli nie masz w sobie gotowości, to zadzwoń na nasz telefon zaufania

Kontakt

Zapisy i dodatkowe informacje uzyskasz telefonicznie: 733 563 311, osobiście w siedzibie fundacji ul. Smolna 13 (IV piętro) lok. 402 oraz mailowo: twojpsycholog2@gmail.com

Przydatne linki

Obejrzyj film

Projekty senioralne fundacji

Profil fundacji na FB

Profil fundacji na Instagramie

Załączniki: