null

Zostań wolontariuszem projektu „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorka w okularach i młoda dziewczyna uśmiechają się do zdjęcia.

Dołącz do grona wolontariuszy III edycji projektu „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora". Zostań towarzyszem osoby starszej i spraw, by jej życie stało się radośniejsze. Zagraj w warcaby, pomóż w dotarciu do lekarza, wyjdźcie razem do teatru lub po prostu porozmawiajcie przy szklance gorącej czekolady!

W stolicy mieszka wielu seniorów, którzy są samotni i nie mogą polegać na krewnych. Często nie mają również przyjaciół, z którymi mogliby się spotkać, wspólnie wyjść na spacer, czy po prostu napić się herbaty. 

Zostań wolontariuszem

Jeśli czujesz potrzebę niesienia pomocy innym i masz nieco wolnego czasu, koniecznie zarejestruj się na platformie i zostań towarzyszem warszawskiego seniora. Dzięki Twojej obecności i trosce osoby samotne, zamiast siedzieć w domu, zaczną uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć Twoim towarzystwem!

Wejdź w zakładkę Zgłoś się i wypełnij formularz. To zaledwie kilka minut! Jeśli nie potrafisz lub nie masz dostępu do Internetu skontaktuj się z koordynatorem projektu: Stowarzyszenie Q Rozwojowi, Agata Bąk, tel. 505 722 114

Po zarejestrowaniu się:

  • otrzymasz informację, czy we wskazanej dzielnicy jest senior, który podziela Twoje zainteresowania, 
  • pracownik wybranego ośrodka pomocy społecznej zaprosi Cię na spotkanie, by omówić szczegóły,
  • spotkasz się ze swoim podopiecznym.

To naprawdę proste!

Wsparcie dla wolontariuszy

Dla pomagających najważniejszą motywacją jest satysfakcja i poczucie, że zrobiło się coś naprawdę dobrego dla innych. Stowarzyszenie Q Rozwojowi poszło jednak o krok dalej wierząc, że pomaganie zasługuje na wspieranie. Wolontariusze mogą liczyć na:

  • szkolenia m.in. z zakresu pracy z osobami starszymi,
  • spotkania integracyjne wolontariuszy i seniorów, np. wspólne wyjścia do kawiarni,
  • superwizje grupowe,
  • indywidualne konsultacje z gerontologiem/psychologiem,
  • możliwość skorzystania z biletów na różne wydarzenia kulturalne,
  • wizyty u fryzjera, manicurzystki, podologa dla par wolontariusz-senior,
  • możliwość otrzymania pomocy rzeczowych potrzebnych do realizowania wspólnych zainteresowań, np. artykuły do prac rękodzielniczych, gry, podpórka dla seniora.

Kto realizuje projekt?

Projekt realizują ośrodki pomocy społecznej m.st. Warszawy, które odpowiadają głównie za rekrutację seniorów i wolontariuszy. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Q Rozwojowi, które zapewnia wsparcie wolontariuszom oraz nadzór nad platformą. 

Przydatne linki

Strona projektu

Profil FB projektu

Stowarzyszenie Q Rozwojowi

 

Załączniki: