Wyróżnione wydarzenia

 • Kursy komputerowe dla seniorów

  Kursy komputerowe dla seniorów prowadzą organizacje pozarządowe na podstawie umów z m.st. Warszawą. Prowadzone są one na trzech poziomach zaawansowania: Kursy podstawowe - prowadzone przez Fundację Znajdź Pomoc, dla seniorów nieposiadających umiejętności korzystania z komputera. Kursy dla średniozaawansowanych - prowadzone przez Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus oraz Fundację Age Hub, dla osób z podstawową znajomością komputera i Internetu. Warsztaty tematyczne (kursy dla...

 • Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora działają telefonicznie!

  Chcecie porozmawiać z rodziną za granicą? Nie wiecie jak dołączyć do grupy wsparcia na FB? Chcecie śledzić informacje o bieżącej sytuacji w mieście? Skorzystajcie z telefonicznych porad doradców cyfrowych! Jola, Marcin, Darek, Wojtek, Kasia i Piotr ze Stowarzyszenia Kreatywni 50 Plus, Patryk i Konrad z Fundacji Znajdź Pomoc oraz Basia i jej koleżanki z Fundacji Nika są do Waszej dyspozycji! To czas na edukację cyfrową! Wykorzystajcie go jak najlepiej.

 • Warszawski Elementarz Cyfrowy

  Oddajemy w ręce warszawiaków i warszawianek nową edycję podręcznika obsługi komputera dla seniorów. Urząd Miasta we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce (HELION SA) przygotował podręcznik uzupełniający wiedzę zdobywaną przez seniorów samodzielnie lub na kursach.

 • Projekty Cyfrowe

  Istotnym elementem edukacji seniorów jest upowszechnienie wiedzy związanej z obsługą urządzeń zaawansowanych technologicznie. Rozwój i tempo wprowadzania nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych powoduje wykluczenie cyfrowe osób starszych. Skutkiem tego stanu rzeczy jest ich pogłębiająca się izolacja społeczna. Zapraszamy do zapoznania się z programami Urzędu m.st. Warszawy przeciwdziałającemu wykluczeniu cyfrowemu seniorów.